wz
TOM PROUD / oficiální web
FOTOGALERIE

školní rok 2007/2008

Vaříme na schůzce - 25.února 2008  To by jste se divili, co se všechno stihne uvařit v limitu, kdy dostanete jenom 50Kč na družinku a k tomu kotlik a tři sirky. Suroviny si sežeň kde umíš, však cestou ke splavu je obchod, nebo si zaběhni domů, hlavně, ať to porota vyhodnotí k jídlu, a abys to stihnul, něž odejde domů. Ale že to byl šrumec a plno hemžení. Jedna skupinka si dokonce ani nestihla vybudovat závěs na kotlík a pak toho litovala, holt škola života...

Batikování oddílových triček - leden 2008  Už se to stává tradicí, že si během zimy naši členové vlastnoručně batikují svoje vlastní oddílové tričko, které je nahoře zelené jako příroda a dole modré jako voda. Tak ať se Vám pěkně nosí, a ať Vám vydrží právě tak akorát do příštího roku:-)

Vánoční ozdoby - 15. 12. 2007  Také náš oddíl se zapojil do výroby drobností, které bude naše škola prodávat na akci rosvicování Vánočního stromu. Ozdoby zmizely během pár chvil, a zbylo jen trocha jehličí.Tak snad se Vám to líbilo. Přejeme pěkné svátky:-)

Tělocvična - 13. 12. 2007  Tady je k nahlédnutí jedna z mnoha řádících oddílovek, které můžeme mívat v tělocvičně naší školy. Zatím se zaplať nikomu nic nestalo, ale legrace i odvahy v Hu-Tu-Tu bylo opravdu dost.

Víkendovka do Jemnice - 22. - 25. 11. 2007  Docela povedená víkendovka s naším spřáteleným oddílem Čtverkou směřovaná na počátek Vysočiny do královského městečka plného židů - Jemnice

Deskové hry - 20. 10. 2007  První pokus o uspořádání výšlapu pro veřejnost úplně nevyšel, ale nás to neodradí a až se počasí umoudří, zase něco uspořádáme. Tak ahoj na Jaře

Stínadelský sraz v Třebíči - 12. - 14. 10. 2007  Rok se s rokem sešel a my uposlechli výzvy a vydali jsme se do Třebíče obhájit náš loňský triumf! Celkem dvanáct našich zástupcú se vydalo na dalekou cestu. Už ve Znojmě se k nám však přidaly skautky z Prvního dívčího oddílu a hlavně TOM 7504 Čtverka! „Znojemská výprava“ tak dosáhla poloviny všech účastníků z celé ČR! Loňský úspěch jsme sice neobhájili, ale já myslím, že druhé, třetí a páté místo z celkových jedenácti také není špatný! Hlavně, že jsme si celý víkend pěkně užili! Tato výprava byla ještě něčím zajímavá! Byly totiž uděleny v Proudu historicky první dva březové lístky zeleného stupně! Ty teď právem mohou nosit zapíchnuté v klopě Luďa a Klíštěnka. Klíštěnka ho má za kroniku a nástěnku a Luďa zase za bezištnou pomoc při chystání akcí. Jen tak dál Prouďáci!

Zamykání Dyje s Neptunem - 06. 10. 2007  Již šestnáctý ročník této akce a slunečné počasí byly zárukou dobré pohody a příjemného sjezdu řeky Dyje. Pro nás byla tato akce zajímavá tím, že jsme se taky mohli seznámit s tradičním vodáckým oddílem, jediným v našem okrese a hlavně se mohli seznámit s jeho členy.

Vyřezávání dýní a lampionový průvod - 05. 10. 2007 A máme tady podzim! Spoustu lidí na vesnici blázní s vyřezáváním dýní, tak proč se nepřidat k nim? Sice na pořezané prsty padlo několik náplastí, ale kde jinde se naučit s nožem? Kdo přežil, mohl pak jít na lampionový průvod, který v pátek procházel vesnicí. Končil u Sajgonu a byl tam i ohňstroj!

Sázení stromků - 13. 09. 2007  Doba je podivná, lidé už snad zapomněli, že bez kyslíku nelze žít. Za loděničkou jsou ty skalky tak holé, třeba se tam některé doubky uchytí a zastíní vyprahlou skalnatou zem.

Prvosjezd strouhy - 26. 8. 2007  Léto končí a my se ho stále nemůžeme nabažit! Zatím je v oddíle jen několik schopných zadáků, ale my dobře víme, že sítem projdou jen ti nejschopnější. Ale nejlepší byla stejně až ta šlajsna u mlýna :-)))))))


Letní tábor na Vranově - červenec 2007  Co dodat? Za ten rok práce byl ten týden opravdu vyvrcholením činnosti! Všichni jsme se zvládli naučit „jezdit na zadáka“ a díky naší píli jsme si vybojovali oddílovou vlajku. Šila ji Hanka a paní Bohátková, ale ty neměly ani tucha co všechno prožijeme až o ni budeme bojovat. Nejdříve jsme museli ze získaných indícíí pochopit, kde vlajka je schovaná, a teprve pak jsme si pro ni mohli plout. Hlídal nám ji asi duch utopeného Alfréda, tam hluboko pod hladinou u toho bílého kříže… Díky Alfréde. To stalo se v den čtvrteční 26.7.LP 2007školní rok 2006/2007

 

Spaní v Dyji 23.6..2007  S touhle výpravou to vypadalo dost bledě, páč se do Tasovic hnala šílená bouřka. Azyl jsme našli opět v čajovně, a docela navečer jsme se ještě na lodích vydali proti proudu k Dyji, kde jsme stanovali. Ráno nás Inža s Jerrym vyhnali na rozcvičku a vařili jsme čaj z přírodnin a bylinek.

 

Noční pochod 19.5.2007 Po smlsnutí všelijakých pekařských dobrot jsme se vydali přes most do derflických polí. Krhovičtí by se asi divili, jak dokážeme překonat jez i s plnýma báglama na zádech. Okružní procházku jsme zakončili zábavným večerem v čajovně, kde jsme si na zahradě postavili stany a spali jsme tam. A což takhle si po rozcvičce zapádlovat v kánoi s parádním výhledem?

 

Zlatá horečka 14.4.2007 Kamarádi ze znojemské Čtverky nelenili a připravili úplně suprovou bojovku po Znojmě a v Gránickém údolí. Parádně jsme si zaběhali, vyhráli jsme první místo, a byli jsme v novinách. Holt komu se nelení, tomu se nelení.

 

Na Mohylu duben 2007 Za okny se příroda pořád ještě teprav probouzí, ale nás už svrbí nožičky a tak jsme se vydali na místa okolo Tasovic, kde jsme ještě nikdy nebyli. Inža měl s sebou lano a sedáky, tak jsme si po zimě zase zkusili trošku si zaslaňovat. Zpátky jsme šli přes plyňák, a tak jsme viděšli, že naše krmítka byly přínosné a že je ptáčci úplně vyzobali. 

 

Troška teorie  6.4.2007 Sandy to vzal pevně do rukou, a krásně nám na tabuli ve výtvarce napsal z čehože se to ta loď vlastně skládá? Byl to mazec, co jsme se to všechno dozvěděli J

 

 

Výprava do lázní podruhé 14.3.2007 My se rýmy nebojíme, přinejhorším nebudeme muset do školy J aneb, teď už plavu jako štika…taky celou dobu čekám na jednom místě jako na kořist pod vodou… Náhodou…někteří členi se ukazují, jako osobnosti, které dokážou ovládnout svoji vlastní vůli a dokáží se přemoct a vydrží plavat i okolo 15ti bazénů…A to už je co říct za tu čtvrthodinu… Taky jsme se zašli podívat do loděnice našich nových kamarádů z vodáckého oddílu Neptun ze Znojma, kde jsme si s nimi zahráli pár her, a předvedli se, že víme z čeho se skládá pádlo J

 

Jarní nalodění 15.3.2007 Kalendář nám sice ještě říká, že do prvního jarního dne nám zbývá ještě týden, ale kdo by odolal stále silnějším slunečním paprskům, a seděl by doma? Zapálený Prouďák určitě ne, a tak deset vyvolených se sešlo tradičně u sloupu a šlo se pro lodě. A tak jsme se seznámili... holky jsou to roztomilé, ikdyž trochu ošoupané, ale co, hlavně že drží vodu...myšleno venku... Některé Prouďačky si chtěly prohlédnout dno z blízka, a tak se zapsaly do kroniky zlatým písmem, tedy historicky prvním proudovským "CVAKNUTÍM"!!! Naštěstí to neodstonaly a statečně chodí do Proudu dál. Děkujeme drazí rodičové za shovívavost.

 

Krmení dravé zvěře 2.2.2007 To by bylo, abychom nechali chudinky zajíce a bažanty teď v zimě jen tak o hladu. Díky myslivci Františku Zinkovi z Tasovic jsme dostali příležitost trošku zvířátkům přilepšit a ještě se přitom něco zajímavého dovědět… Už jste někdy viděli pravou noru od jezevce? Anebo zimní trus od koroptve? A konečně už umíme uzel na přivázání lodí ke stromu. Určitě se bude brzy hodit…Jaro už se pomaličku blíží.

 

Zmrzlá výprava 27.1.2007 Ať si mrzne, ať si praští, s námi půjde, kdo nás baští. Ani pošmourné ráno ani relativně časná sobotní osmá hodina ranní neodradila členy Proudu a přišli se skluznými stroji ke škole, odkud se vydali prodat loď na daleký kanadský sever. No žádného kupce jsme tam nenašli, ale společně jsme si udělali teploučko u kanadského krbu a zařádili si ve zmrzlé vodě. Brrrr! Ta kapalná a ohřátější je lepčejší.

 

Batikování oddílových triček 18.1.2007 Nastal okamžik, kdy by jsme se chtěli trošku zviditelnit a odlišit se hned na první pohled od našich kamarádů ze tříd. A tak jsme si vlastnoručně vyrobili originální batikovaná trička. Shodli jsme se na tom, že bychom je chtěli mít ve stejných barvách, a to v zelenomodré. Jak to naše batikování dopadlo posuďte sami…mimochodem každému, kdo se zapojil patří pochvala za dokonalý úklid kuchyňkyJ

 

Výprava do lázní 13.1.2007 SOS! kapitáne loď se potápí! … žádný strachy posádko, vždyť umíte plavat… a opravdu, skoro všichni, kdo chodíme pravidelně na akce s Proudem umíme plavat, ověřili jsme si to na sobotní výpravě do znojemských lázní. Hehe a ti z nás co umí jen pod vodou, tak se zdokonalíme na další výpravě, která by měla být ještě do konce zimy… 

 

Vánoční nadílka ptáčkům 21.12.2006 Všichni už to cítíme na každém kroku…ANO! Vánoce jsou tady! Dárečky pro nejbližší už máme zabaleny a tak se můžeme vydat na společnou cestu za zvířátky a obdarovat také ty. Minulý týden jsme pro ně vyrobili krmítka a teď je jdeme ještě s jablíčky a mrkví roznést do přírody. A když je vše rozdáno, nezapomínáme ani na sebe a pod netradičním stromečkem nám nejmladší z nás -“Ježíšek“ rozdává dárečky. Tak tedy Hou hou-Veselé Vánoce všem lidem dobré vůle.

 

Výroba krmítek a koncert ZUŠ 14.12.2006 V předvánoční stresový čas, kdy se toho musí stihnout víc než obvykle (nejen ve škole), jsme se tak nějak v příliš početné sestavě nesešli.

Trošku to zamrzí, nicméně jsme svůj úkol zvládli, a v sestavě nejvěrnějších jsme vyrobili asi sedm krmítek z kokosových skořápek a semínek slunečnice, které na příští „předvánoční schůzce půjdeme rozvěsit po stromech ke splavu. A pak jsme se ještě stihli zajít podívat na koncert do KD.

 

Vraní vrch V sobotu 18.11 2006 jsme se sešli u Pepína a společně s Víťou a  Hankou jsme se vydali na „prošlap“ na nedalekou chráněnou lokalitu Vraního vrchu, která je místem hustší koncentrace místní fauny i vzácné flóry. Cestou jsme za každé spatřené zvíře dostávali bodíky a vítězka Lenka jich za nasbírala celých 51 (Jarek – 2.místo jich měl 38) a tak vyhrála čaj v Libeře, kam jsme se po objevné výpravě naším oblíbeným způsobem „cestou necestou“ zašli podívat a zahrát si společenskou hru Bang! V čajce jsme se naučili písničku Vzhůru na palubu a prohlédli si konečně naše webové stránky. Bylo nám fajn J

 

Brigádka na vznikající loděnici. 2.11.2006 Sešli jsme se ještě za světla zase u sloupů a padlo rozhodnutí, že ikdyž je pěkná kosa, tak se jde na to! U splavu máme od jara slíbené oplocené místo na schování lodiček a vest, které snad zajistí Inža, abychom občas mohli na vodu. Naším úkolem bylo vyčistit zarostlou oplocenku a roští zlikvidovat. O tom, že rozdělat oheň zálesáckým způsobem na dvě sirky není snadná věc se přesvědčil každý z nás, a nebýt Darči a Sandyho, nevím nevím jak by jsme mohli roští spálit… Končili jsme až za tmy, kdy jsme si opekli jabka nad ohněm a rozešli se domů. Udělali jsme velký kus práce!

 

Kolovky dvě akce, které se uskutečnily brzy po sobě a to koncem října.Ve čtvrtek jsme kontrolovali kola, hledali jsme zemljanku na „Načeratičáku“ a učili se orientovat mapu pomocí porovnání s terénem. V sobotu jsme jeli kolem Krhovického jezu do Derflického starého lomečku, kde jsme si zkusili poprvé na mírném, bezpečném svahu slaňovat.

 

Výprava na Stínadelský sraz 6.-8.10.2006. Na této výpravě jsme získali symbol Stínadel, symbol, který má pomoci obnovit přátelství mezi samotnými Vonty i mezi obyčejnými dětmi. Na našich bedrech nyní leží nelehký úkol být takovýmto hádek-chtivým dětem vzorem a pokusit se šířit myšlenku dobrého kamarádství. Podaří se nám to? Pomůže nám někdo?  

 

První nalodění 21.9.2006 několik přátel z vesnice našim dětem půjčilo své kánojky, a tak jsme se poprvé vydali pod přísným dohledem na řeku Dyji. Snad se na ni zase někdy dostaneme…


zpět na úvod

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů.
Stránky podporují prohlížeče Internet Explorer 7 a Firefox 2.0.
Design by © Hujer. © TOM PROUD 2008.